MK Vishay BC Components Capacitor K104K10X7RF5UH5 (Pack of 50)
Product image 1
Product image 2
Product image 3
  • Ceramic capacitor
  • 0.1μF capacitance
  • 50V rated voltage
  • Through hold mount
  • 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
  • Sold in packs of 50
Category : Capacitors
Family : Ceramic Capacitors
Series : Mono-Kap K
Capacitance : 0.1μF
Tolerance : +/-10%
Voltage - Rated : 50V
Temperature Coefficient : X7R
Mounting Type : Through Hole
Operating Temperature : -55C ~ 125C
Size / Dimension : 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max) : 0.242" (6.14mm)
Lead Spacing : 0.197" (5.00mm)
-64%
Product Information
Shipping & Returns
Description
  • Ceramic capacitor
  • 0.1μF capacitance
  • 50V rated voltage
  • Through hold mount
  • Sold in packs of 50
Category : Capacitors
Family : Ceramic Capacitors
Series : Mono-Kap K
Capacitance : 0.1μF
Tolerance : +/-10%
Voltage - Rated : 50V
Temperature Coefficient : X7R
Mounting Type : Through Hole
Lead Spacing : 0.197" (5.00mm)